| gabriela1428 a întrebat:

Buna, in cât timp ajunge un colet din România in străinătate trimis prin posta romana? Coletul a fost pun pe 11 Decembrie. astaZi suntem in 28 și încă nimic ( pe site ul de la posta scrie expediat din România)

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Eu am primit un colet din China si abia dupa o luna de la sosirea la Bucuresti mi-a fost inmanat. Asta-i cea mai puturoasa companie.

| darrio2007 a răspuns:

Cam cum ar fi azi Paștele, a doua zi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posta Romana are nevoie de 14 zile sa ducă coletul pana la granita. De acolo vreo 3-4 zile lucratoare. Alege un curier data viitoare.

| gabriela1428 explică (pentru suntserios):

Deci in cât timp ar ajunge!?‍♀️

| Irinelp a răspuns:

Pe 11 decembrie l-ai pus dar depinde când l-au expediat cei de la poștă și depinde în ce țară trebuie să ajungă.

| gabriela1428 explică (pentru Irinelp):

Trebuie sa ajungă in Italia, scrie ca a fost expediat pe 23 ☹️

| Irinelp a răspuns (pentru gabriela1428):

Dacă a fost expediat pe 23 o să ajungă săptămâna asta.