| SteauaROsie a întrebat:

Buna la toata lumea. vreau ca cineva sa ma lamureasca si pe mine si aici bag la mijloc calculatriciu meuce are frate de face fite de curand mi am instalat windows la inceput imi mergea destul de bine(primele 2 zile) apoi face numai ce vrea el imi merge greu(mai ales brownserul de net) sta la o pagina 1 min sa se incarce. ieri am stricat un mouse degeaba(imi pare rau dupa el)..nu e primul am intrat in counter strike si imi mergea foarte sacadat(am toate driverele instalate,si facut update) desi inainte imi mergea destul de binisor prindeam goluri de alea mousul se bloca, apoi imi sarea tinta in sus, apoi iar se bloca m am enervat si i am dat un pumn la mouse direct l am spart, am ramas doar cu placutza electronica pe masa, si mi am facut si vreo 10 gauri in mana(credeam ca mousul e de vina) azi mi am cumparat alt mouse si am constatat ca nu mousul e de vina tot asa imi merge jocul cu mousul nou e fals pc ul asta cred ca l arunc desi dau vina mai mult pe procesor(virusi nu am ..sigur) sistem: HDD:640GB VIDEO:nVIDIA Gforce 220gt RAMI:2GB DDR2 PROCESOR:amd 3000+ 1, 61ghz(praf) incorporat. ajunge la 50 grade usor(mai ales vara.)si e foarte sensibil.Cel putin asa mi se pare, cand deschid o aplicatie, sare in 80%-100% aaa nu stiuce sa mai zic e timpul sa mi cumpar un procesor nou? sau problema o fii de la altceva?

2 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Scrie si tu mai...ingrijit.

Facea asa si inainte sa-i bagi windows-ul asta? Daca nu, inseamna ca windows-ul de acum e busit si trebuie schimbat. Daca facea la fel si inainte inseamna ca ori ai virusi(poate ai niste jocuri sau programe virusate pe care le tot reinstalezi) ori procesorul e pe duca si trebuie schimbat.

| SteauaROsie explică (pentru Andruşcă):

Ar fi si asta cu jocurile
desi nu am avut probleme pana acum,
inca un aspect important despre procesor

se cam blocheaza pc daca deschid o aplicatie(desi inainte nu facea asa)
sare cam in 50 grade imediat

si daca deschid o aplicatie
il folosesc 100%(adica sare in 100%)
si de fiecare data cand deschid pc si imi apare desktopul
se aude un beep lung din unitate
inainte nu facea asa.

daca e pe duca procesorul, macar sa stiu sa mi iau altul, ca mi am facut o mie de draci cu calculatorul asta, merge numai cum vrea el