| anonim_8127 a întrebat:

lucrez la o firma si ne-au dat telefon pe abonament de la firma si putem vb intre noi angajatii nelimitat dar cu clientii avem minute 60 min nationale si nu prea avem voie sa facem cost suplimentar, desi vorbim mult cu clientii nostri, lucrez la firma de transport pers international.
dar avem nelimitat intre noi angajatele.
se poate sa ne asculte telefoanele?
sunt telefoanele firmei pe abonament. nu mi se pare normal, cred ca urmaresc ceva sefii.
raspundeti-mi cat mai repede va rog.
poate sa ne asculte convorbirile seful?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil nu-si pierde nimeni timpul cu asta. Ofertele de telefonie mobila pentru firme includ chestia asta: gratuitate nelimitata pentru convorbirile in cadrul grupului.

mlm
| mlm a răspuns:

Nu cred ca asculta ce interes ar avea, si eu lucrez la o firma si am tel meu, tot firma plateste dar cu siguranta nu ascultanimeni ca nu are cine la mine si nici nu intereseaza pe nimeni convorbirile mele.

| moonY a răspuns:

Seful tau nu cred ca asculta, insa basescu. e posibil

| claudya a răspuns:

Daca se ocupa de lucruri slabe, poate da poate nu...ar fi bine sa va ganditi bine ce vorbiti... sper sa nu fie vreo problema...

| FearNoEvil a răspuns:

N-ar trebui sa fie invers? Adica cu clientii mai multe minute si intre voi mai putine. Explicatia ar fi ca minutele respective sunt intre numere favorite (sau ceva de genul asta). In privinta ascultarii nu cred ca este cazul (doar nu vorbiti chestii de importanta nationala big grin).

prfml
| prfml a răspuns:

Daca vor au si banii si tehnologia necesara pentru a face asta.

| mihaela_5361 a răspuns:

Mi se pare o prostie sa-ti fie limitate convorbirile telefonice tocmai cu clientii, exact cei pe care trebuie sa-i servesti...Nu stiu daca va pot asculta telefoanele, dar cu siguranta pot vedea cit ati vorbit intre voi si la ce ore.

| anonim_8127 explică:

Exact asta nu ni se pare corect.
de ce nu avem multe min cu clientii si doar intre noi.
poate e asa cum ziceti si voi, avem min in grup cu nr favorite, nu stiu ce sa mai zic.
oricum nu am motive de ingrijorare, nu vb nimic de sefi si nu o vo face, cand am ceva vb direct cu ei, nu ma plang la altcineva.
eram curioasa doar, unele fete ii jignesc prin tel cand vb, ba nu le convine salariul, ba au muncit prea mult etc.
va multumesc pentru mesaje pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare normal! Asta inseamna ca sefii tai nu au incredere in tine! Incearca sa te bagi pe sub pielea lor, sau sa le explici ca desi firma ti-a dat telefonul pe abonament ai nevoie de intimitate, iar daca nici asa nu se rezolva, spune-le ca poti si u sa-ti iei telefon pe abonament si nu ai nevoie de telefonul lor, poate asa reusesti ceva! Asta e parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate, fara costuri si aparatura speciala. Inclusiv mesajele pot sa mearga si pe telefonul lui. Primeste si factura detaliata a fiecaruia deci poate avea toate numerele cu care vorbiti. Cred, insa, ca nu asculta ci dor verifica costurile... oricum, sper asta!

| rebrean a răspuns:

Mai mult ca sigur ca face monitorizarea convorbirilor din punct de vedere al numerelor pe care suni nicidecum al continutului convorbirilor. Si eu am un astfel de abonament iar in cazul in care depasesc plafonul acordat, pun banii...