| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU am o întrebare mai rar întâlnită, dar sper sa găsesc răspuns! Mi-am luat un abonament Vodafone SMART 15 cu tot cu telefon si am nelimitat National, 2Gb de net, 250 minute International, 500 minute nationale in roaming si 500 Mb Internet in roaming/zi! Vreau sa stiu tot despre internetul in roaming,daca o sa fac un cost suplimentar sau daca îl am pe zi,nu îmi dau seama! Alti spun ca îl folosesc in tara fără costuri suplimentare, dar au de la alte retele si nu le apare "/zi"! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Daca apare "/zi" inseamna ca ai 500MB pe zi, iar daca nu apare "/zi" inseamna ca ai 500 MB pe luna.

| Yhugato a răspuns (pentru Mario1999):

Esti sigur ca nu fac vreun cost suplimentar daca îl utilizez?

| Mario1999 a răspuns (pentru Yhugato):

Daca te incadrezi in cei 500 de MB/zi, adica cat iti spune tie ca ai, atunci nu vei face cost suplimentar.

| Yhugato a răspuns (pentru Mario1999):

Mersi mult!

| Mario1999 a răspuns (pentru Yhugato):

Cu placere! Si ca sa fii sigur ca nu faci cost suplimentar, verifica-ti minutele periodic.