| cristinaardelean a întrebat:

Buna,
Ma poate ajuta cineva cu o informatie? am nevoie sa stiu cum se poate regla luminozitatea laptop-ului din tastatura, modelul laptop-ului : HP EliteBook 8460p.
Va multumesc!

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Press fn+f9 to decrease screen brightness.
Press fn+f10 to increase screen brightness."
(sursa: Hp)
Vezi daca se aplica si modelului tau.

| cristinaardelean explică (pentru dannyel86):

Dannyel86. ideea e ca tot am incercat prin aceasta modalitate, dar din pacate nu functioneaza. E posibil sa fie vreo problema cu el? celalalte butoane functioneaza normal.
Multumesc anticipat!

| dannyel86 a răspuns (pentru cristinaardelean):

Uita-te cu atentie pe toate tastele laptopului tau. Poate exista una cu un simbol ca o floare sau ca un un soare, care se foloseste pentru luminozitate (brightness).
Daca nu ai astfel de simboluri pe tastatura, nu-ti ramane decat sa schimbi luminozitatea prin softul placii video.

| cristinaardelean explică:

Dannyel86. ideea e ca tot am incercat prin aceasta modalitate, dar din pacate nu functioneaza. E posibil sa fie vreo problema cu el? celalalte butoane functioneaza.
Multumesc anticipat!

| floresdemayo a răspuns (pentru cristinaardelean):

Folosește butonul "Răspunde"(aflat sub răspunsul lui), dacă vrei să-l întrebi ceva, altfel Dannyel86 nu vede cerința ta.

| cristinaardelean explică (pentru floresdemayo):

Am inteles! Multumesc mult! e pentru prima data cand folosesc pagina asta