| liubasha93 a întrebat:

Ma puteti ajuta? Am pus din greseala la spalat o pereche de pantaloni albi si un maiou tot alb cu haine de culoare mai inchisa, si din pacate au tras din culoare si sau inchis, bat inspre cenusiu.Ce pot sa fac sa le readuc la forma initiala? Sau poate alta idee.Va rog ajutati-ma. imi placeau foarte foarte tare.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Pune-le la spalat cu rufe albe si la 40-50 grade setat la masina, astfel cenusiul se va duce.

Am facut de multe ori nazdravanii din astea si le-am dus pe drumul cel bun, cu ajutorul altor rufe albe si cele "accidentate" asa zise albe dar mai hmm... am reusit sa le fac albul imaculat dupa.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie duse la un magazin care se ocupa cu revopsirea hainelor si le calca, spala in acelasi timp. Le reda viata

| liubasha93 explică (pentru mgtow):

Mersi! Da este o idee insa ma ghindeam la ceva mai simplu, la ceva ma de conditii de casa...

| express11 a răspuns:

Probabil cu clor, dar sunt slabe sanse.bafta!

| Anitnerolf a răspuns:

Lasa-le in clor mai mult timp, cateva ore bune. Este imposibil sa nu se decoloreze. Mama a lasat odata niste ciorapi negri in clor(i-a uitat) si i-a gasit albi.

| liubasha93 explică (pentru Anitnerolf):

Mersi! ma ghindeam si eu asa ceva, doar ca maioul are un imprimeu pe el si ma ghindeam sa nu pateasca ceva...

| Anitnerolf a răspuns (pentru liubasha93):

Atunci nu risca, sfatul meu. Dar daca iti place maieul si fara imprimeu, atunci nu-i nici o problema, nu? He he! happy