| pinguinuVerde a întrebat:

Magazinul construit de parintii mei in curtea mea, este proprietate publica sau privata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca faci confuzie intre proprietatea ta si proprietatea altora. Orice constructie facuta de persoane fizice, indiferent de destinatie, este proprietate privata, a celui/celor au construit. Proprietatea publica este aceea ce apartine Statului ori unitatilor administrativ-teritoriale - judet, municipiu, oras, comuna. Asa fiind magazinul este proprietate privata a parintilor, construit pe terenul tau(daca esti proprietara pe terenul respectiv). Numai bine!

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Proprietate privata. An nou fericit, tie si familiei tale. Pa!

| Foca a răspuns:

Deci daca este al lor si este in curtea ta Este proprietate privatawinking

| Alynutzaaa a răspuns:

Proprietate privata! Deoarece este magazinul parintilor tai : adica ei sunt sefii, subalternii sai pot fi vanzatorii (in cazul in care exista )!

Desigur magazinul este considerat public cumparatorilor deoarece ca afacerea sa mearga este nevoie de publicitate!

Proprietatea in general se poate numi doar privata fiindca e ceva privat : doar al tau!

| haiZI a răspuns:

Din moment ce se afla pe terenul vostru normal ca e propietate privata.pa

| Diiia_3965 a răspuns:

Privata. tongue

| Mafy_9646 a răspuns:

Indiferent daca este amplasata in curtea casei sau in afara acesteea este proprietate privata.

| Necunoscutu_9289 a răspuns:

Privata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da esti propietate privata daca este in curte

| LLLLLLLL a răspuns:

Privata