| Jessica1235 a întrebat:

Toate cabinetele de ORL curăță ceara din urechi, corect? Am avut astăzi o programare la ORL pentru curățarea urechilor și doctorul de acolo s-a enervat și mi-a spus că nu la el trebuia să merg ci la spital. Acum o săptămână am fost la spital pentru că mă durea urechea, am primit tratament pentru o săptămână și mi s-a spus că după o săptămână să merg la un cabinet de ORL pentru curățarea urechilor. Practic m-au plimbat de la unul la altul straight face

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Am avut astăzi o programare la ORL pentru curățarea urechilor și doctorul de acolo s-a enervat și mi-a spus că nu la el trebuia să merg ci la spital"

doctorul acesta este un ticalos si ar fi trebuit reclamat!
In opinia mea "extragerea "dopurile de ceara, da, intra in sfera si paleta de servicii ale cabinetelor si medicilor ORL!
Pai maine un medic ca dansul ar putea sa zica de ce ai venit la mine cu probleme la amigdale? tu nu stii ca doar la spital se uita la ele?

ce medic de 2 lei!

de pe net aflam :

"Procedura de îndepărtare a dopurilor de ceară poate fi efectuată de către un specialist ORL și implică utilizarea unor tehnici precum irigarea urechii cu apă caldă, aspirarea sau îndepărtarea manuală a cearii cu instrumente medicale specializate."

| Jessica1235 explică (pentru Simpatic):

Deci am avut dreptate, pur și simplu nu avea el chef.

| Simpatic a răspuns (pentru Jessica1235):

Probabil da era el suparat cu ceva
data viitoare stii la cine sa nu te mai duci!
daca dansul activeaza la o clinica privata poti da un email conducerii acelei clinici in acest sens!
daca este un medic "particular" si apare indexat pe "goagle" atunci o recenzie ar fi potrivitawinking

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Jessica1235):

Deși nu e o regulă fiindcă și femeile sunt lipsite de empatie, dar totuși încearcă la un medic femeie data viitoare.Dar mai bine să nu mai existe o dată viitoare și tuturor vă doresc să fiți sănătoși și să NU aveți nevoie niciodată de medic sau nevoia de a apela la vreo farmacie!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se scot dopuri din ureche decat cu plată, de aceea nu a vrut medicul sa iti scoata dopul ca asta presupune curatarea urechilor scos dopul, si costă 80 lei sa scoata dopul ambele urechi 80 lei.

| Jessica1235 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am plătit, și după ce a aflat că plătesc tot urât s-a comportat cu mine.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ireal ce s-a întâmplat.
Da, toate cabinetele cu specialitatea ORL pot sa se ocupe de ceara din urechi, ei trebuie sa o curețe.

| ioana748 a răspuns:

Ok, este un tâmpit care ar trebui reclamat.
Mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere, caci vaz Doamne asa lucreaza ei.
Sau daca mergi la privat, incearca intai o consultație.
La stat ai nevoie de trimitere.
Multa sanatate,

| timidu89 a răspuns:

Eu am mers la privat 100 lei am achitat. La spital scot doar dopurile, nu și aspiră ceara de pe pereții urechilor. Se fac o data pe an mi-a spus doctorul. La stat poți merge și îți zic ca nu ai nimic...

| randomuser009 a răspuns:

In mod normal, numai daca ai avut in istoric timpanul perforat, sau ceva de genul, nu au voie sa scoata dopul de ceara, dar asa nu au scuze, daca dopul e prea tare, iti prescrie o solutie, si te cheama mai tarziu sa o scoata, dar o scoata, dar sa te trimita la alt spital, e inuman.