| ImpOssibleTooForgeT a întrebat:

Nu imi merge facebook-ul. Imi apare alb tot. Stiti de ce? Ce as putea sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Mihai198 a răspuns:

Ai cam doar doua solutii pentru aceste probleme:

I) Schimbare browser:

Puteti folosi Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Google Chrome versiune recenta, din 2011.

II) Stergeti Cookie si Cache.

a) Mozilla Firefox 3+

1. Deschideti Mozilla Firefox si dati click pe meniul "Tools"
2. Selectati "Clear Private Data..."
3. Bifati toate casutele din acea fereastra
4. Dati click pe "Clear Private Data Now"

b) Internet explorer

1. Deschideti Internet Explorer si dati click pe meniul "Tools"'
2. Selectati "Internet Options"
3. Selectati "General"
4. La categoria "Temporary Internet files" dati click pe "Delete Cookies" ==> Ok
5. Click pe "Delete Files"
6. Bifati casuta "Delete all offline content" ==> Ok

c) Opera

1. Deschideti Opera si dati click pe meniul "Tools"
2. Selectati "Delete Private Data"
3. Click pe "Detailed Options"
4. Bifati toate casutele din acea fereastra.
5. Click pe "Delete"

d) Google Chrome

1. Deschideti Google Chrome si dati click pe.
2. Selectati "Clear browsing data..."
3. Jos aveti optiunea "Clear data from this period:" si selectati "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"

| ImpOssibleTooForgeT explică (pentru Mihai198):

Nu te supara, ce este Cookie si Cache? big grin

| Mihai198 a răspuns (pentru ImpOssibleTooForgeT):

Cookie este informatia stocata de un site pe calculatorul tau pentru ca data viitoare sa se incarce mult mai repede, iar cache este o componenta care stochează datele în mod transparent, astfel încât cererile de viitor pentru că datele pot fi servite mai repede.

4 răspunsuri:
| Mihai198 a răspuns:

Ai doua solutii pentru aceste probleme:

I) Schimbare browser:

Puteti folosi Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Google Chrome versiune recenta, din 2011.

II) Stergeti Cookie si Cache.

a) Mozilla Firefox 3+

1. Deschideti Mozilla Firefox si dati click pe meniul "Tools"
2. Selectati "Clear Private Data..."
3. Bifati toate casutele din acea fereastra
4. Dati click pe "Clear Private Data Now"

b) Internet explorer

1. Deschideti Internet Explorer si dati click pe meniul "Tools"'
2. Selectati "Internet Options"
3. Selectati "General"
4. La categoria "Temporary Internet files" dati click pe "Delete Cookies" ==> Ok
5. Click pe "Delete Files"
6. Bifati casuta "Delete all offline content" ==> Ok

c) Opera

1. Deschideti Opera si dati click pe meniul "Tools"
2. Selectati "Delete Private Data"
3. Click pe "Detailed Options"
4. Bifati toate casutele din acea fereastra.
5. Click pe "Delete"

d) Google Chrome

1. Deschideti Google Chrome si dati click pe.
2. Selectati "Clear browsing data..."
3. Jos aveti optiunea "Clear data from this period:" si selectati "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"

| silentvenom93 a răspuns:

Salut si eu aveam aceiasi problema, am schimbat browserul cu Chrome, am instalat Flash Player si nimic. Intr-un final am gasit undeva prin Mozila ca certificatul de la Facebook era expirat. Da, era expirat din cauza ca al meu calculator avea setata data prin 2002 si am pus data corecta si pe urma o mers. Sper sa va ajute, postat la 25.