| Anonimaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Bună, nu știu dacă mă încadrez chiar în această categorie, însă aș avea nevoie de niște răspunsuri clare și sincere, fără mișto-uri sau bătăi de joc din partea voastră (vă dau și fundiță). Am nevoie de ajutorul vostru.
Aveți idee cam care ar fi prețurile la mâncare în orașul Birmingham din Anglia, și cam câți bani ar trebui să pun deoparte pentru mâncare pentru primele 2 luni, maxim 3 pentru a mă descurca până îmi voi găsi un job acolo?
Vă mulțumimesc din toată inima.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi să vezi cam cât cheltui acasă cu mâncarea; apoi înmulțești cu 3; suma o transformi în Ł (lire sterline) și astfel afli cam cât vei cheltui (oriunde) în Anglia pentru hrană.

| DumitruS a răspuns:

Dar de ce nu cauti pur si simplu? Iti recomand doua chestii:

1. cauti direct pe google "preturi birmingham"
2. intri pe Facebook si cauti grupuri de Facebook ceva de genul "romani in birmingham"sau grupuri "romani in strainatate" sigur gasesti. si iti pot da ei sfaturi, ponturi etc. (daca te-a ajutat raspunsul, poate ma ajuti si tu cu intrebarile mele) happy