| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Numele meu este Vladutz, am 12 ani, si am o problema:

Ieri mi-am instalat Windows 7 Home Premium si nu imi merge gadgetul meteo. Mentionez ca il am Windowsul in limba engleza.

Am pus gadgetul pe desktop si nu imi merge; am dus cursorul pe gadget si am dat pe cheia de la setari, si imi arata asa :
http://s9.postimage.org/yjfouwijj/Captur_de_ecran_2013_0 3_03_181358.png

Ce trebuie sa fac? Trebuie sa imi scriu locatia la "search for location"? Sunt din targoviste ce trebuie sa scriu la locatie?

Deci practic scriu locatia nu imi imi intra. Ce trebuie sa fac.

Va rog mult de tot, sa ma ajutati.

Multumesc anticipat. Dau fundita si vot.

Răspuns Câştigător
| Hd_Andreea_1996 a răspuns:

In mod normal dupa ce scrii locatia si apesi pe lupa de langa iti apare undeva sub grade celsius ce au gasit ei. dupa care dai ok si gata.

| kidy00 a răspuns (pentru Hd_Andreea_1996):

Salut!
Iti multumesc pentru raspuns, dar scriu locatia, apas pe lupa si zice "location not found" sad Ce sa fac?

| kidy00 a răspuns (pentru Hd_Andreea_1996):

Multumesc!
Dar cand bag orasul, dau pe lupa si zice jos "location not found" sad Ce sa fac?

| Hd_Andreea_1996 a răspuns (pentru kidy00):

Hmm. poate ar trebui sa pui judetul. poate asta e problema. gaseste doar judetul nu si orasul. sper sa rezolvihappy

| kidy00 a răspuns (pentru Hd_Andreea_1996):

Salut!
A fost o eroare de la gandget. Azi l-am facut singur.
L-am dezinstalat, apoi am luat de pe net, acelasi gandget si acum merge.
Pentru ca ti-ai dat interesul, primesti fundita. Multumesc!

| kidy00 a răspuns (pentru Hd_Andreea_1996):

A fost o eroare de la gadget. Am rezolvat. L-am dezinstalat, iar apoi am luat acelasi gadget si l-am instalat.
Iar acum functioneaza! Multumesc!
Fundita e a ta, pentru interes!