| lifeForJesus a întrebat:

Pe Desktop in partea dreapta jos imi apare din cand in cand un triunghi galben cu semnul exclamari...scrie ceva de genu: Memori to low...ma poate ajuta cineva? C-ul(unde am Windows-ul) e de 37.2 GB din care am free space 28.1 GB(daca ajuta cu ceva aceasta info).

8 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Daca pui intrebarea asta, inseamna ca mai bine lasi pe altul sa te ajute. Deci ori vb cu un prieten care se pricepe si-ti spune el, ori iti iei PC-ul sub brat si te duci cu el la un magazin. Ii spui ca vrei sa cumperi memorie RAM (1-2 GB si nu cred ca vei mai avea probleme) si il rogi sa ti si monteze si probeze. Nu-ti recomand sa incerci singur... am un prieten care a reusit sa-i monteze invers laughing Evident ca i-a spart putin tongue
Numai bine, Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

256 MB Ram. e f f putin, daca iei in considerare ca WinXp consuma cam 128 MB...
Numai bine, Shinwinking

kratos
| kratos a răspuns:

Cred ca se refera la memoria ram nu la memoria de pe hdd. Ar fi cazul sa-ti faci upgrade la memorie.

| lifeForJesus explică:

Si cum fac update la memorie? Va rog pas cu pas! Mersi!

| lifeForJesus explică:

Ma gandeam eu ca e vorba de RAMI...credeam ce e ceva nou si nu stiu eu.hee hee Totusi nu am avut probleme pana acum cu cei: 256 MB... big grin

| hugo a răspuns:

Da cum ti-a spus si kratos, este vorba de memoria ram... updatehappy!

| joker50 a răspuns:

Pai mie imi aparea la un tip si disparea intr-o zi nu mai mia aparut si de atunce nu mia mai aparutpana astazi.

| rafy a răspuns:

Dai pe semnul ala sa vezi ce zice si mai fa curatenie