| Ionut0012 a întrebat:

Imi apare un triunghi galben cu semnul exclamarii pe iconita de la net din dreapta jos si nu imi merge internetul. Ce trebuie sa fac? Acum am terminat de instalat windows-ul si nu reusesc sa fac internetul. Ma poate ajuta cineva, va rog!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică dacă ai instalat driverii pentru placa de rețea. Dacă da, vezi ce tip de conexiune ai la internet.Succes

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai o conexiune pppoe (cu user si parola) trebuie sa introduci userul si parola sa te poti conecta la internet.

Daca ai router sau conexiunea e pe direct ori nu iti merge net-ul ori nu ai instalat driverele pentru placa de retea.

| KillaNoFilla a răspuns:

Daca are iconita aia inseamna ca are si drivarul

vezi de user si parola.Cu telekom e pe port)192.168.1.1)
pe rds trebuie sa faci tu conexiune in control panel > networks

daca ai configurat cele de mai sus si tot nu merge, e de la ei.