| skat a întrebat:

Hey... nu stiti de ce imi merge asa de incet internetul si jos in partea dreapta ini apare un monitor cu semnul exclamari un triunghi de la internet nu stiti ce pot face sa mearga ma repede internetu

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Acel trunghi galbemn este o notificare că sunt probleme la rețaua de internet.Aceste probleme pot fi de la calculatorul tău sau de la furnizorul de servicii de internet.
Ca să elimini una din ele buteaza în mod live cd cu un sistem de operare bazat pe Linux și fa un test de viteză internet. daca internetul este în parametrii înseamnă ca e ste o problemă software din calculatorul tău cauzata de regulă de malware.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu ai net daca iti apare semnul exclamaii cu galben!
Suna-i pe cei de la care ai netul sa te lamureasca ce ai de facut!

| skat explică (pentru anonim_4396):

Imi merge netu

| anonim_4396 a răspuns (pentru skat):

Pai tocmai, ai semnal f slab si de-aia are acel semn. Suna la ei sa amplifice semnalul.Ameninte chiar cu OPC-ul ca altfel...

| anonim_4396 a răspuns (pentru skat):

In acest caz inseamna ca ai o problema cu firele de la net(probabil o crepatura sau ruptura) sau cu routerul.
Sau ai depasit traficul.
Suna-i pe cei la care esti abonat sa te ajute in depistarea problemei!

| IonutGaby a răspuns:

Acel calculator cu un triunghi incare este semnul exclamarii inseamna ca nu ai net.

| Mocanu_Tomas_1995 a răspuns:

Probabil e ceva dela tine din cauza pc-ului... Fa o curatenie cu CCLaner si malwayerbiteps(Cam asa ceva, uite site-ul) :https://www.malwarebytes.org/ Fa la fiecare scanare de 2 ori fiecare si sterge virusi! Dupa o sa mearga perfect!