| katelynn a întrebat:

Peste cateva zile voi avea primul meu zbor cu avionul. Vreau sa va intreb daca am voie sa ascult muzica pe telefon daca ii scot cartela. Multumesc. Dau fundita.

3 răspunsuri:
| ghiolbitza a răspuns:

Depinde de modelul telefonului tau, unele telefoane au o optiune numita -mod avion- care intrerupe legaturile de apel si mesaje ale telefonului, dar te lasa sa il folosesti ca si camera foto/video sau sa asculti muzica. Cel mai bine ar fi sa intrebi o stewardesa ce si cum.

| Adelina2003 a răspuns:

Nu ai voie sa ti telefonul pornit in timpul zborului.O sa te avertizeze inainte.

| Adelina2003 a răspuns:

Exista "mod avion" la unele telefoane, asa merge.