| NothingImportant200 a întrebat:

Posta din buzau ( sau posta in general) este deschisa sambata?

Răspuns Câştigător
| alabalaportocala2011 a răspuns:

În București sunt niște oficii poștale deschise și sâmbăta, în sensul că este o funcționară sau 2 acolo, dar factorii poștali sunt liberi sâmbăta.

| Johnnie a răspuns (pentru alabalaportocala2011):

Omul intreaba in Buzau un orar de la posta.

| alabalaportocala2011 a răspuns (pentru Johnnie):

Ai dreptate am greșit că nu am scris că sâmbătă au program scurt și închid la ora 14. Nu cred că toate oficiile poștale din București sunt deschise și sâmbătă, ci numai cele mari. ( De la poșta din strada Făgăraș mi s-a spus că nu au program sâmbătă și să merg la gară dacă vreau să trimit sâmbătă o recomandată.) Nu am de unde să știu, orarul oficiilor poștale din Buzău. Eu am spus, cea ce știam.

3 răspunsuri:
| Johnnie a răspuns:

Orar: L-V: 07:00-20:00 S: 08:00-14:00
www.posta-romana.ro