| Ioana_Andreea_1988_WRAI a întrebat:

Pot depune o plangere la Anpc impotriva unui site care nu si.a onorat comanda? Am comandat, nu am platit nimic in avans, insa ei ma tot duc cu vorba de 2 saptamani "maine primiti produsul"...eu in acest timp am pierdut o gramada de alte oferte convenabile pentru. acelasi produs..multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Depinde de conditiile publicate pe site. Chiar daca nu ai platit inca nimic, pentru ca nu ti-au livrat nimic, ei sunt constransi sa isi respecte termenii si conditiile pe care singur si le-au stabilit, altfel se incadreaza la publicitate falsa. Vezi ce termene de livrare se lauda ca au.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu ai platit nimic si nu ai contract cu ei, prin acre se obliga sa-ti livereze acel rpodus intr-un termen limita, ce vrei sa reclami?
O vorba la telefon, nu face 2 bani, daca nu ai chitanta ca ai platit integral produsul, iar ei nu ti l-au livrat.
Sincer, te agiti degeaba!
Fa comanda la altii!

| Ioana_Andreea_1988_WRAI explică (pentru Violleta2022):

Am confirmarea lor prin e.mail....mi.am dat toate datele si nu mi se pare corect sa imi solicite cineva datele personale. apoi sa ma duca cu vorba

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioana_Andreea_1988_WRAI):

O confirmare de comanda, nu inseamna contract si nici marfa platita, care sa-i oblige sa trimita marfa pana la o anumita data.
Poti incerca sa faci plangere, dar te asigur ca nu vei rezolva nimic.

De ce nu incerci sa anulezi comanda si sa iti cumperi din alta parte?

| lpavel a răspuns:

Pai spune-le ca nu mai vrei produsul deoarece nu a venit la timp si iti iei din alta parte!
Ai putea dar nu cred ca se schimba nimic... happy

| Ioana_Andreea_1988_WRAI explică (pentru lpavel):

Produsul e super ok la pret...comparativ cu alte site.uri...merci!

| Jonas94 a răspuns:

Bună,
Cel mai probabil acel produs nu există în stocul lor fizic, de aia are prețul așa de bun.
Și nu, nu poți să le faci plângere, pentru că te poți uita la termeni și condiții de livrare, și spun clar acolo, că livrarea poate dura între 2 și 30 de zile, în funcție de mărimea stocului, bla-bla.

| venividivici2017 a răspuns:

Odata ce nu ai platit si nu ti-a sosit in acel termen prevazut, in locul tau nu as mai accepta acel colet.Asta denota multa nesimtire fata de client.Aceste persoane ar trebui sa invete ca ei sunt la mana clientului, nu clientul la cheremul lor.In Anglia de exemplu, nu ai sa vezi asa ceva. Daca cumpar o pereche de casti de exemplu, nu sunt satisfacut pe deplin, merg cu bonul si imi iau banii inapoi.Nu mai spun de livrare, unde ai track history si cate si cate...Romania No comment!