| Bazaibus a întrebat:

Pot pune un colet unei persoane de la o alta posta in afara de cea din localitatea scrisă în buletin? Eu stau în oras dar în buletin al adresa de la tara si as vrea sa pun la posta de aici nu de la tara. Merge?

Răspuns Câştigător
| snzpaul a răspuns:

Sigur că se poate. O să primești un mandat poștal și un cupon pentru ramburs, nimeni nu îți va cere buletinul, în schimb trebuie să ai grijă ca la trimiterea coletului să scrii codul poștal de unde trimiți, iar banii ramburs să vină la codul poștal de unde stai tu (pentru că durează 2 săptămâni).

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa pui coletul de la orice oficiu postal, nu are importanta de unde, important este sa scrii corect adresa destinatarului si adresa ta, ca sa-l poti reprimi in caz de retur.