| mariamirabela291994 a întrebat:

Pot pune un colet la posta fara buletin?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. La trimitere nu se cere carte de identitate (buletine nu se mai fac). La primire trebuie sa ai cartea de identitate daca nu te cunoste operatorul de la ghiseu. Pe mine ma cunosc si ridic fara cartea de identitate.

| darrio2007 a răspuns:

Nu se pune niciodata coletul cu buletinul. Buletinul il pastrezi si il bagi in buzunar.Glumesc! Nu se cere la punerea coletului ci numai la ridicarea coletului.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu e musai. Poți pune coletul fără buletin.

| Lupasliviu a răspuns:

Buna ziua, da se poate fara buletin dar daca pui cu ramburs sa iti revina bani inapoi trebuie si buletin! O zi buna!