| vasile09 a întrebat:

puteti sa-mi spuneti va rog, cei care stiti, cum se poate face retragere numerar paypal? am niste puncte pe net pe un site dar nu stiu cum se face retragerea de bani, am ales ca modalitate retragere numerar paypal dar inca habar n-am in ce consta, va rog mult daca puteti sa-mi dati o informatie in acest sens, nu prea am umblat cu tranzactii pe internet si nici cu accesarea vreunui card de pe internet. mersi mult

4 răspunsuri:
| cdanisor a răspuns:

Iti trebuie neaparat un cont bancar sau un card (de fapt contul asociat cardului) trebuie sa asociezi contul paypal cu contul bancar (e destul de complex, trebuie sa demonstrezi ca este contul tau prin transmirea unui cod din extrasul de cont) si sa ceri transferul din paypal in contul bancar dureaza cam 7 zile lucratoare si bani iti sunt virati in cont apoi poti sa ii scoti numerar, direct nu se poate, cel putin nu in Romania.

| vasile09 explică (pentru cdanisor):

Mersi mult de raspuns, daca poti sa-mi zici cum pot sa asociez contul paypal cu contul bancar? pe site-ul respectiv, pe care am punctele astea, e doar modalitatea de plata la alegere si se poate alege "numerar paypal", tot pe internet presupun ca trebuie facuta operatiunea asta de atribuire a contului paypal pe cel bancar

| cdanisor a răspuns (pentru vasile09):

In primul rand trebuie sa iti faci un cont paypal te costa in jur de 1 euro care ti-i scoate din cont pentru a verifica cardul, dar bani nu se pierd se pun in contul de paypal. cand iti scoate bani, la descrierea de pe ordinul de plata va fi un cod de 4-6 cifre care il citesti in estrasul de cont, codul ala il bagi pe site-ul paypal... fa-ti contul ei iti descriu mai bine decat pot eu o sa intelegi. dupa ce ai contul de paypal intri pe site-ul ala alegi plata prin paypal si de aici e treaba ta ce faci cu bani.

PS: bani de pe site-ul ala ii poti transfera pe contul de paypal si fara sa ii transferi intr-un cont privat (contul nu trebuie asociat neaparat pentru a putea fi folosit, doar pentru a scoate bani cash iti trebuie cont) si poti sa ii folosesti tot de pe paypal sa faci cumparaturi online.

| vasile09 explică (pentru cdanisor):

Ok, mersi mult de raspuns si informatii.