| Suckre a întrebat:

Rog pe cineva ce stie care sunt pasii care trebuie parcursi pina sa am un domeniu platit?
trebuie sa im gasesc si hosting? acesta e blogu.
http://vreausucces.blogspot.com/

Răspuns Câştigător
| dreamygirl a răspuns:

Intri pe www.domainscan.ro, verifici daca domeniul este disponibil si il achizitionezi prin sms sau platesti cu cardul.Au si hosting.

6 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Edomenii
. ro pe viata 39 eur
. ro plata anuala 10 eur/an
. com 10 eur/an
. eu 9 eur/an
.ro.im 3 eur/an

Comanda se face simplu dar trebuie sa ai gazduirea deja sau sa o comanzi in acelasi pachet. Daca o ai deja la momentul comenzii introduci nameserverele gazdei. De mentionat ca un domeniu. ro cumparat pe viata prin edomanii uneori dureaza si o saptamana pana la activare.

Pt un site ca al tau iti pot oferi gazduire 1 an gratuit si daca dupa aceea merge poti plati sau sa te muti foarte simplu.

Succes ca tot vrei.

| DoarImpreuna a răspuns:

Pot sa iti gazduiesc site-ul cu 50 ron pe an. Spatiu 300 MB, 10 baze de date, 10 adrese de mail, Cpanel cu Fantastoco etc. Daca vrei ma ocul si de achizitia domeniului ca sa nu te mai complici. Adresa mea e rofilu@gmail.com 0740432898

| Suckre explică:

Va multumesc de info...
deci trebuie sa imi iau gazduire web de la cineva si domeniu?
stie cineva aproximativ cit ma costa.
domeiu vreau. com
http://vreausucces.blogspot.com/

| TuStiai a răspuns:

Salutare, ar trebui sa iti cumperi ori pachet hosting + domeniu, ori iti cumperi domeniul de la www.rotld.ro pe viata, undeva la 54 euro, apoi te duci pe www.hostgator.com si-ti cumperi cel mai potrivit pachet de hosting pentru tine. Sau, poti lua domeniul + hosting dupe www.ghesi.com.

| TuStiai a răspuns:

Frate tocmai ti-am dat linkurile de unde sa iti iei si ce sa iei, e greu sa dai click sa vezi? straight face cu siguranta ai 15 ani straight face GOD

| dxvlad a răspuns:

Daca vrei sa platesti, trebuie sa-ti iei la pachet domeniu + hosting. daca vrei moca ramai pe blogspot