| anonim_4396 a întrebat:

Sa va spun o poveste. Un fost prieten ma tot urmareste pe internet. Mi-am schimbat adresa de messenger nu o mai stie. Dar inschimb pe or ce siteu de jocuri online ma gaseste fara ca sa fie informat de nimic-ul (numele) meu de joc,( camd ma inregsitrez pe joc nu m-am inregistrat niciodata cu adresa mea de email, am o adresa care nimeni nu o stie nu conversez cu nimeni pe acea adresa chiar daca este ea si de messenger nu am pe nimeni in acea lista este doar pentru jocuri)sigur este un program sau ceva cu care ma depisteaza sau e el Nostradamus, mentionez ca nimic-ul de joc eu nu l-am dat la nimeni il stiam doar eu asa ca se exclude varianta ca poate la aflat de la un amic de al meu. Multumesc anticipat, POate primesc un raspuns favorabil ca sa elucidez acest mister si totodata sa ma feresc pe viitor sa nu mai ma gaseasca ca sa pot sa joc linistita( nu m-ar deranja ca ma stie, dar intra peste mine si i-mi vorbeste urat si ma jigneste, ma face de ris fata de alti concurenti. Multumesc!

5 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Am înţeles că dacă vorbeşti pe mess,sau doar trimiţi mesaj, îţi poate afla IP-ul. Dacă ţi-a furat IP-ul, îţi poate vedea toate mişcările.

| Toshima a răspuns:

Ppoi incearca sa ajungi pe cale amiabila la un desnodamant. Daca nu poti merge la politie, sa faci o plangere mai ales daca il/o cunosti.

| laura274 a răspuns (pentru Toshima):

Multumesc pentru raspuns dar nu el face asta a pus pe altcineva si daca i-am spus nu recunoaste ca e el dar stie prea multe despre mine ca sa nu fie el. La politie nu am cum ca e doar pe net si nu se baga nimeni cred au ei alttele mai grave care nu le rezolva.SE poate sa stie Ip-ul. ASta se poate schimba? Daca da.Cum? MUltumesc anticipat

| Toshima a răspuns:

Poi schimba-ti windowsul.Asa dai un "restart" la toate programele.

| MâţulMov a răspuns:

Inchidei si tu gura cu niste cuvinte destepte...sau urate!
Cat despre problema ta el cred ca e vreun hacker ca si pe mine ma tot gasea unu pe mt2 ro si ma innebunea!
Mare chestie sa gasesti o parola de e-mail chiar daca no stie cred ca a gasit-o si a aflat cateva lucruri, cu alte cuv. ti-a aflat numele din jocstraight face