| Stella17 a întrebat:

Buna Scuze ca nu prea am intrat pe site dar trebuie sa invat. Oricum nu despre asta vreau sa intreb, problema este ca eu stau in prima banca si la ora de romana avem o profa comica adica zice ieri: La clasa a6a C cineva a scrisq asa: Eu am o pisica. Eu merg cu calul. Eu ma plimb. si ma face sa rad enorm de mult.

Cum as putea sa ma abtin sa nu mai rad?

P.S. Sunt in clasa a6a A si cea ce am zis era la testele initiale asa a scrisq un copil la compunere.

FUNDA restul VOT:!

8 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Sa vezi ce repede o sa-ti treaca rasul cand o sa-ti iei un 2

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Vezi ca eu am patit-o, si stau in a 4a banca.laughing
Da'.n-am ce sa fac, profa de desen e cam "analfabeta ". Are greseli gramaticale si cand o aud, nu ma pot abtine laughing).Am fost scoasa in fata clasei, ea continua sa vorbeasca gresit si eu radeam continuu.

| kitty00 a răspuns:

Aşa am şi eu o profesoara, tot în a 6-a sunt şi eu...Mă abţin destul de greu.Dar mă uit in alte parţi sau mă gândesc la altceva.laughing

| Stella17 explică:

Deci fac fizica cu directoarea ea e si mai amuzanta decat profa de romana daca te prinde ca razi o incurci rau ma abtin cu greu dar nu stiu de ce la profa de rom rad toti dar la directoare toti se abtin.

| diwa a răspuns:

Eu imi muscam limba sau buzele sau ma gandeam la ceva ce ma enerveaza sau ma intristeaza. Cand nici asta nu mergea, aruncam un pix pe jos si "il cautam" pana imi trecea rasul cat de cat, sau cautam ceva in ghiozdan, in caiet, in banca, etc

| JustFeelings a răspuns:

Daca rade si clasa atunci e in regula, dar daca razi singur iti va trece dupa ce iti scade nota.

| BeDifferent a răspuns:

Daca rade toata clasa ta fa'o si tu..nu te abtine.dar totusi daca este si nebunaa. laughing... pune mana la gura..sau strange'te de nas.ori intoarcete la colegul/a ta de banca.laughing)))

| ChUpAcHuPsS a răspuns:

Mamaaaa e rau de tooot
Tine-te de nas inchide gura si rade sau cauta cate ceva in caiet iar daca ai parul lung pune-ti castile pe spate dai drumul la muzica dar sa auzi ce iti dicteaza! GOOD LUCK!