| gohsty a întrebat:

Hei, ...am nevoie si eu de ajutor intr-o pb cu prieteniii... povestea e cam asa:
Sunt a 8-a si ii cunosc din cls a 5-a.Problema e ca Irina, colega mea de banca(precizat c stau in ultima banca ca nu mai am locuri mai in fatasigh ) se tot cearta cu un coleg, Teo care ne-a placut pe ambele din a -a pana acum : eu, irina, eu, irina, eu, irina, eu.Acum cica ma plk si am vb cu el si mi-a zis asta(el inainte a fost cu irina dar acum nu o plk) asa si irina cu teo nu se inteleg, se cearta incontinu. Uneori ea are iesiri tampite si la mine dar na poate e si vina mea.Chestia e ca azi, Teo s-a asezat in ultima banca cu ea ca sa ma oftice(intarziasem un pic si el a ajuns mai devreme). eu cu el m-am certat alartaieri pentru ca dadeam teza si i-am spus ca vreau sa ajung la o anumita ora in statie la tramvai ca sa ajung la scoala la si 00 ca sa o ajut pe o fata:si a zis ca nu il pot astepta 20 min c el ma asteapta si o ora cand e ca merg cu el l sc da nu e adv nu ma asteapta atat.cam 3 4 min maxim.Asa si El imi zice sa termin cu irina ca isi ate zoc de mine si astea si nu e adv. Asa si azi, dupa ce s-a pus din banca a 2-a in ultima eu m-am asezat cu colega lui de banca. Apoi toata ziua m-a enervat.Eu dunt o fire care cand se enerv zice cu frumosu, continui aplic forta si m-a bat detul d ebine ca am fac lupte de muu; lte felurilaughing asa nu e asta chestia. Mai apoi i-am zis irinei: ma cu cine vrei s stai? a zis c nu stie c vrea si cu mine si c el(irina are prieten de 3 luni si nu e teo) si pana la urma a stat cu el 3 ore da cu mine a stat la istorie ca la istorie na e profu mai asa. apoi la romana ne-a dus in cabinet si eu stau in prima banca si teo in spatele meu in a 2-a.Nu am vrut sa stau cu el in spate ca ma enerva asa ca m-am asezat pe scena(in fata primei banci se intinde o scena unde urci si ai tabla smart, era aproape de banca asa ca puteam scrie si profa nu a zis nimic) si el a zis: ia uite idioata ce ttampenii are in cap, nici la sa stea jos nu e buna si astea.si apoi cv de genu ca nu-s buna la nimi,. eu compun poezii si daca ma atingi aici asta ti-a fost) am laut geanta cu carti si i-am aruncat-o in fata m-ai sa ii sparg ochelarii.Inainte in clasa i-am zis ca nu raspunde de ce fac si ca daca mai comenteaza il bat si a zis ca o sa comentez eu la politie.Eu invat chiar daca stau in ultima banca am mediile pana acum 9 50 si cv...si el e prost...rau. Problema e ca : dupa cv timp irina m-a impins de pe scaun si am cazut jos si teo a batut palma cu ea. Pe mine m-a deranjat ca ea cand se cearta cu teo si il impinge eu nu ii fac nimic si din asta. Ce sfat imi dati cu privire la ei/? ps nu spuneti ca se plac ca nu o fac(stiu sigur daca ati avut rabdare sa cititi va multumesc
fundisha

Răspuns Câştigător
| StarkWolf a răspuns:

Pai mie mi se pare ca aio prietena usor influentabila si ca nu iti este o prietena adevarata,nu te cobori la nivelul lor,vezi-ti de viata ta si incearca sa-iumilesti la tabla la ascultat,la umilinte etc. Nu are ce sa-ti faca politia pentru ca esti minora si in fond ce poate sa reclame? Alo, politia? Eu sunt fatalau si m-a batut o fata din clasa? Hai sa fim seriosi. Umilestei prin gandire si nu te pune la mintea lor...App, schimbati prietena urgent!

| gohsty explică (pentru StarkWolf):

Pfff nu-s eu uneori ma cert cu ea mrg ea e mai desteapta ca mine dar ...chestia e ca de ex: odata ina 6-a a zis ca i-am schibmat pw lu teo de la un joc si eu nici macar nu ma jucam jocul acela...altadata spune incontinu ca mint si de ex la teza la o chestia eu am zis c e predicativa si a zis imediat ca am zis la intamplare.(la rom, civica, chestiile de uman sunt mai bine) nu stiu unepri ma enerv dar mie si urat sa ii zicstraight face si mss ca ai citit.e ff mult si ma bucur>big grin

| StarkWolf a răspuns (pentru gohsty):

Nici o problema,oricandwinking Imi place sa ajut si cand o sa am si eu nevoie poate o sa citeasca cineva si la minewinking
Iti zic sigur,nu conteaza ca e mai desteapta ca tine,poate ca nu e,poate ca tu o faci sa para asa desteapta,iti zic eu,fara tine s-ar putea sa fie moarta,o sa te roage sa te impaci cu ea. Schimbatio, fa o pauza! Nu merita, am avut si eu o problema exact ca tine! Nu merita...o sa-si bata mai mult joc de tine! O sa te barfeasca pe la spate.Nu mai fi prietena cu ea, crede-ma te invat de bine.Pana n-ti gasesti o prietena adevarata, pe care ar trebui sa o testezi mai intai si sa nu i zici secrete pana nu simti tu ca e de incredere nu spune nimic! Ea nu o sa-ti fie nicioadata o prietena adevarata!

| gohsty explică (pentru StarkWolf):

Ok si cu el ce fac? ca el ma tot suna s ma impac si eu nu ii raspund.ce s ii zic sa ma lase in pace 3ever?laughing

| StarkWolf a răspuns (pentru gohsty):

Da...e la fel ca si ea. Sti proverbu cine se aseamana se aduna? Asa e si la ei! Lasa-i in pace si bucurate de viata!