| mynameisnotsupposedtobehere a întrebat:

Bună seara, a și eu o curiozitate. Mama mea și tatăl meu biologic nu au fost căsătoriți, deci eu nu am pe nimeni trecut la rubrica „tată" în certificatul de naștere. Mama mea între timp s-a căsătorit, soțul acesteia nu m-a recunoscut în niciun fel. Deci aici îmi pun o întrebare... dacă aș vrea să mai aplic la bursă, m-aș mai putea înscrie la aceea pentru familie monoparentală?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu. Mama ta e căsătorită. Ești în aceeași situație în care unul dintre părinți este decedat iar supraviețuitorul recăsătorit.

| AlexandruCristianMarcel a răspuns:

Da, ca esti orfan