| anonim_4396 a întrebat:

poate pare putin aiurea.
In India, ei se roaga la Zei nu ca noi cei care ce rugam la Dumnezeu. Ma intrebam de multe ori... ce e pentru ei acest zeu? Este ca un Dumnezeu? Dar are alt chip de exemplu zeul ganesh http://www.stl.ro/wp-content/uploads/Ganesh2-copy.jpg e putin ciudat pentru mine. Asta am vazut in filme. Va rog, chiar vreau sa aflu mai multe. Sper sa nu-mi dati raspunsuri rautacioase. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| adelaadelaadela a răspuns:

Sunt cum e Dumnezeu la noi, idol, divinitate cu puteri incredibile bla bla bla. laughing oricum ei nu au dovezi ca zeii exista. Noi avem biblia deci? asta e parerea mea big grin!