| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, cand iti dai seama ca ai intrat intr-o depresie?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

În momentul când suferi de depresie o să devii mai pesimit decât erai înainte și te simți gol pe dinăutru, izolat și sentimente de dispreț de sine.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru OnuOnulică):

Asta e a 4. a saptmana atunci.

| KodrutZ a răspuns (pentru OnuOnulică):

Astea se rezolva cu citeva beri.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru KodrutZ):

Am baut aseara ca un tampit. si m-am ales cu o durere de cap. si tot nimic nu s-a intamplat happy.

| KodrutZ a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Ei, ideea e sa bei cu cap, nu ca un timpit. Du-te si viziteaza Kenya sau alta tara de genul. Sau cred ca gasesti si in Turcia amariti care traiesc familia de 8-10 membri cu 4-5 dolari pe zi. Intreba-i pe aia cum de sint fericiti.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru KodrutZ):

Asta elaughing greseala mea.

23 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

Https://www.depresiv.ro/ce-e-depresia/simptomele-depresiei
http://www.csid.ro/......e-3750515/
http://www.sfatulmedicului.ro/......esiei_5397
Știu că nu voiai surse și probabil că te-ai uitat deja pe ele, dar enumeră aproape toate simptomele și condițiile necesare pentru un diagnostic.
În plus, gândește-te dacă ar fi ceva să o fi declanșat.
Baftă! :)

| RAY a răspuns:

Depresie normala care trece in 2, 3 saptamani,depresie cronica ganuri de sinucidere fara motiv,paranoia, gandire irationala etc

parerea mea esti adolecent si eu am avut astfel de stari e ceva normal asa ceva, doar sa nu dam in depresie cronica ca depresie o cam avem cu toti cateodata, socialiseaza real, mergi pe jos, fa un sport, evita statul pe pc mult timp

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru RAY):

Cand stau la pc ceva mai mult timp chiar ma simt bine happy Nu mai simti nici o grija nici un val prin interior. Si probabil voi ajunge la batranete si ma voi gandi la momentele astea in care am fost fortat sa imbratisez raul. Dar totul e trecator dar nu poti trece prin viata fara sa pui macar 0, 1% din suflet.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cand intrebi asta? happy

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru DoarBogdan):

Când durerea devine prea mare de suportat? happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Cand ajungi sa pui intrebarea asta pe TPU.

| WaterDrop a răspuns:

Cand iti faci blog, clar e semn de depresie laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru WaterDrop):

Cand te tine cineva de vorba si ezita face to face? rolling on the floor

| WaterDrop a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Si asta.Paranoia sad

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru WaterDrop):

Cand te blocheaza cineva ca o supara adevarul laughing) vrei mai multe motive? rolling on the floor

| UzOm a răspuns:

Când mă doare coiul stâng.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru UzOm):

Si cand e vorba despre cel drept?

| UzOm a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Înseamnă că am scăpat de depresie.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru UzOm):

Hmm.

| Andrei258 a răspuns:

Primul semn al depresiei este izolarea apoi plansujl din senin apoi auzul vocilor acum deja este schizofrenie paranoida

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Andrei258):

Well, voci nu aud deloc.

| RAY a răspuns (pentru Andrei258):

Schizofrenie paranoida nu are legatura mereu cu depresia, depresia e altceva, nu auzi voci pur simplu esti trist, amagig si ai ganduri de sinucidere

| Andrei258 a răspuns (pentru RAY):

Nu are mereu dar poate avea