| liviunm a întrebat:

Buna seara, ce cheie fixa trebuie la butelie, de cat sa fie?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cheia de 25!

| Bizon95 a răspuns:

Eu as lua o cheie franceza
1. iti faci treaba foarte bine cu ea
2. nu e cinestie ce diferenta
3. e buna si la altelte, nu numai la piulita aia
4. NU trebuie sa strangi piulita aia pana nu mai poti din cauza ca faci praf siguranta din cauciuc sau din ce e facuta si apoi gazul o sa iasa
5. eu cand am avut butelie, o inchideam de la robinet cat nu foloseam gazul si ardeam gazul ramas in tevi (la aragaz, nu inchideam gazul, inchideam ventilul de la butelie si apoi inchieam robinetul de gaz)