Întrebare recomandată | Pestisor10 a întrebat:

Bună seara.Ce se poate întâmpla dacă sunt de o lună în Germania și muncesc, dar nu mi-am făcut anmeldung-ul? Aștept să vină proprietarul să îmi fac...

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim ce inseamna ce zici tu acolo, esti in Germania descurca te ca tu ai vrut nu te a obligat nimeni, ia legatura cu proprietarul si discuta cu el, sau daca ai colegi in situatia ta sau care au fost in situatia ta intreaba i ei cum au procedat, si faci cum spun ei.

| Ilovedinero a răspuns:

Cam nimic insa incearca sa il faci cat mai repede.

| Robert45481 a răspuns:

Salut am fost și eu 3 luni în Germania din câte știu dacă nu ai anmeldung nu îți poți face cont bancar nu ești înregistrat la primărie deci o să ai probleme cu asigurarea și o să vrei să faci ștoiler sau cum îi zice să recuperezi taxe deci e bine să ai anmeldung să fi în regulă