| Florin_Angelescu_1996 a întrebat:

Salut, m-am "mutat" la sora mea in Germania de 1 luna jumate si as vrea sa ma angajez. Imi poate da cineva niste sfaturi daca stie despre ce vorbesc? Am varsta de 16 ani iar tatal meu nu este de langa mine fiind unicul parinte cu drepturi depline asupra mea am auzit ca nu prea pot sa fac nici acte precum anmeldung si etc. Va rog daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi aici sau pe alte mijloace de comunicare, astept ranspunsuri. Am cautat si pe google dar nu e ceea ce am eu nevoie

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Tu ai 16 ani, deci esti minor.Nu te poti angaja fara acordul parintelui sau al tutorelui.Iar cu actele tot asa e povestea pentru ca, inca esti minor si cam ai nevoie de semnatura tatalui daca el e tutorele tau.