| nickerbey a întrebat:

De ce ambele incarcatoare (unul de 1A celalalt de 2A) incarca telefonul mobil pe o durata identica de timp (3 si 1/2h - 4h)?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Curentului de incarcare al acumulatorului este de 10% din curentul maxim al lui. De ex. curent acumulator telefon 2500 ma-curent incarcare 250 ma-ambele incarcatoare (atat cel de 1A cat si cel de 2A asigura cei 250 ma curent de incarcare) deci il vor incarca in acelasi timp).