| Bizzy18 a întrebat:

Salutare! De ce telefonul meu (Samsung a40) incarca doar cu încărcătoare chinezării, iar cu cel original nu incarca deloc? Menționez ca am încercat mai multe încărcătoare. Mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Strwberrs a răspuns:

Buna! Am avut si eu un Samsung s6+ (sau ceva de genul) si nu se incarca decat cu incarcatoare chinezesti. Cel original mi s-a stricat foarte repede deoarece obisnuiam sa il incarc cu o priza de pe jos si uneori calcam din greseala pe el(bine, tin sa mentionez si ca se incarca in 30 de minute doar 10% si asta ma facea sa imi pierd mintile)
Habar nu am ce sa iti raspund, mi se pare fara sens, adica fix originalul sa nu mearga, iar chinezariile da.
Nu pot explica cum si de ce. Raspuns castigator? Mersihappy

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incarcator original defect.

| Legion7X a răspuns:

Incarcatorul original /cablu de alimentare poate este defect. Important este că telefonul se încarcă. restul că-i original sau nu, nu te încalzește laughing

| Bizzy18 explică (pentru Legion7X):

Nu m.am făcut înțeles poate! Am încercat 5.6 încântătoare, doar 2 care nu.s originale incarca dar foarte lent( 4 ore )...toate incarcatorele care le.am încercat incarca la alte telefoane fast charge.

Răspuns utilizator avertizat