| spaimaspaima a întrebat:

Buna Seara! Ospatar/Barman `Care dintre cele 2 meseri ce le metionez aici sunt mai bine platite si ai mai multe oportunitati si mai multe sanse de angajare in strainatate?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Bucatar breh, BUCATAR! Habar nu aveti cit de cautati sunt bucatarii buni si mai ales seriosi.

| Cossta a răspuns:

Ambele sunt la fel platite, oportunitati? sanse de angajare? daca stii ce trebuie sa faci te angajeaza firma, daca nu, nu.
Degeaba faci cursuri. Angajeaza-te in orasul tau ospatar pentru cateva luni si observa-ti rutina colegului barman, si mai apoi iti poti da cu parerea. Presupun ca stii cum e activitatea.

| bragaionela a răspuns:

Buna seara https://www.bestjobs.eu/......ie-1652146 sper ca te am ajutat!