| d2o3r5 a întrebat:

Buna seara prieteni. Lansez o problema urata tare laughing)
Maine incepem scolaa iar la mine in liceu, vacanta asta, au montat sisteme anti-incendiu, si nu mai pot fuma in baie, ce e de facut? Cum pot fi oprite sistemele alea sau cel putin sa nu se intample nimica, astupate sau alte metode? Tx.

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna d2o3r5,
Din cate stiu eu nu le poti opri, iar daca vrei sa le astupi va fi o problema pentru ca nu le poti astupa pe toate iar fumul se raspandeste asa ca o sa sune o alarma pe care tu nu ai observat-o sau nu ai astupat-o destul de bine. Conteaza si cu ce o astupi. Daca e ceva subtire, intra prin acel material si tot suna.
Singura metoda pe care o stiu e cea in care iti schimbi tu locul de fumat. Nu de alta, dar nu cred ca vrei sa ajungi in biroul directorului.
Pa, pa

| cryssa a răspuns:

thinking
problea marestraight face. mare de totsad
nu pot fi oprite, din pacate
incerca si tu sa nu mai fumezi la scoala, asta daca nu vrei sa pornesti idioteniile alea:-l
stiu ca e greu... dar, incearcathinking
incearca si u in curtea liceului... daca inveti dupa-amiaza dupa ore... dar prostiile alea chiar nu pot fi oprite sau fumeaza si u departe de ele, nu cred ca sunt chiar peste tot in baiethinking

| tyana a răspuns:

Felicit conducerea liceului pentru idee.Iti dai seama ce mare bine v-au facut? Poate intre timp renunti si tu la fumat! Ce altceva poti face?

| GangstaLuv a răspuns:

Da nu ai unde fuma in afara de wc? cauta si tu alt loc, dupa liceu, pe fereastra in clasa, in pauza in curtea liceului, sau cauta o cladire la care n-au acces multi.