| AlexaGabriela a întrebat:

Stiti pe cineva care a plecat la munca in Anglia prin firmele si < Kleimss Global Agenture>? A plecat cineva anul acesta, sau este o mare teapa. Rog raspuns adevarat si concret. Multumesc. Dau si fundita*

Răspuns Câştigător
| roxy82 a răspuns:

Buna!
eu am plecat in Anglia cu ei in urma cu 2 luni si totul merge bine pana acum.aici am gasit exact ce mi-a spus de la firma din tara.important este sa stii engleza sa te descurci.Io zic sa vorbesti direct cu ei daca te intereseaza un loc nu sa te iei dupa ce zice unu si altu care nu ii cunoaste, parerea mea...

| anny83 a răspuns (pentru roxy82):

Buna! Imi dai si mie te rog un nr de contact de la aceasta firma, am tot sunat pe un nr dar nu raspunde nimeni, mersi

| Revnic_Gratiela_1969 a răspuns (pentru roxy82):

Buna Roxi!

este sigura firma? as vrea si eu sa plec cu ei si vreau sa stiu sigur,

multumesc

| Nicoleta_Popa_1992 a răspuns (pentru Revnic_Gratiela_1969):

Buna Gratiela,
Pana la urma ai plecat cu ei? Sunt si eu in tratative cu ei si as vrea sa stiu daca sunt seriosi.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar au fost cazuri cand ziceau ca te trimit la munca in alta tara si nimereai in alta parte. Niste fete au fost "date" in strainatate pentru prostitutie, tot asa si-au luat teapa.Sa nu ai incredere in toate anunturile astea din ziar/internet.Ai mare grija!

| AlexaGabriela explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns. O sa am grija.

| Alexa79 a răspuns:

Buna ziua, am fost plecata cu ei in Germania 9 luni si sunt foarte multumita, totul a fost exact cum mi s-a spus de fiecare data.Cat despre Anglia stiam ca fac pentru ca i-am recomandat vecinei mele sa plece, tocmai pentru ca au prezentat seriozitate fata de mine.Ea este deja acolo de aproape 2 luni. Am vorbit cu ea si este totul ok deocamdata, la fel ca mine si ea este multumita de servicile lor.Are contract de munca cu totul in regula.Eu tii recomand, dar acum este hotararea. Sper ca ti-am fost de folos.Bafta!

| oalexandra18 a răspuns:

Buna,pana la urma ai plecat cu agentia kleimss? sunt de cuvant? vreau si eu sa pleccu ei nu imi cer comision doar sa am bani de buzunar si sa imi platesc drumul.doar ca va trebui sa merg singura din aeroport Londra pana in leeds la 320 km apoi acolo voi avea un training si abia apoi ma vor tr la lucru in oras, pe care inca nu il stiu.o parere? imi e frica sincer e prima data cand merg in strainatate singura si cu o agentie.ast rasp urgent care stiti, va rog la sfarsitul lunii februarie ar trebui sa plec si as vrea sa stiu de ei inainte sa imi iau biletul spre londra.multumesc

| oalexandra18 a răspuns:

Buna pana la urma ce ai rezolvat cu cei de la kleimss ai plecat sau nu? sunt seriosi sau e teapa?

| monq72 a răspuns:

Ati plecat pana la urma, cu firma asta?
va rog sa-mi raspundeti pentru ca vreau sa plec si eu cu ei
mersi

| oalexandra18 a răspuns (pentru monq72):

Hey monq pana la urma ai mers cu firma respectiva? vreau si eu sa plec acum la sf lunii si sper sa nu iau vreo teapa.imi poti spune despre ei te rog?