| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPUhappyam o super mega ultra problemaI don't want to see calcu' meu e varza...nu-mi mai merge nimic bine si as vrea sa-mi reinstalez windowsu' si vreau sa va intreb daca existo vreo sansa sa-l pot instala fara cd,adica direct de pe net,fara licente si alte chestii de genu'(vreau sa fie ceva stabil) P. S. as vrea sa mi se stearga totul dupa aceasta instalare,pentru ca am multe programe care nu-mi merg bine,probabil si virusi si vreau sa sterg totul si "sa o iau de la capat"rolling on the floor, cum s-ar spune...multumesc,ofer fundita

Răspuns Câştigător
| Catalin970 a răspuns:

Buna,chiar daca ar merge nu merita riscul. Daca totusi reusesti sa instalezi windowsul nou in timp ce ruleaza cel vechi vor aparea o gramada de erori cauzate de suprapunerea programelor (deoarece windowsul inca ruleaza stergerea tuturor programelor componente este teoretic imposibile) asa ca nu are rost, mai bine faci rost de un cd cu winddows, chiar daca este neinstalat.Si inchei ca @tputputpu123:"Procurarea unui widows nou este mult mai ieftina decat procurarea unui hard nou"happy. Multa bafta!

| Catalin970 a răspuns (pentru Catalin970):

*nelicentiat*

| ladyMillion a răspuns (pentru Catalin970):

Mersi pentru raspunsurihappyv-as fi foarte recunascatoare daca m-ati mai ajuta cu niste sfaturi pentru ca eu nu prea ma pricep in domeniul asta.Ideea e ca am gasit un cd cu windows xp, mai vechi, de la cineva(nu e original)si am incercat sa reinstalez windowsul.Pentru ca imi spunea ca pe partititia c: nu mai am loc, am selectat partititia fsadpe care aveam cel mai mult spatiu)si mi s-a instalat totul aici.Lucrurile s-au mai imbunatatit dar sunetul tot nu-mi merge si mai am o mica problemuta(putin mai mare) partititia c: inca mai are pe ea ce avea si inainte si e aproape de plina ca inainte, plus ca atunci cand aprind calculatorul ma intreaba ce windows sa deschid.As vrea sa stiu daca as putea cumva sa-mi mut noua instalare tot in c:, sau macar sa scap de vechea instalare ca sa-mi eliberez memoria si daca ati putea va rog sa-mi spuneti si cum as putea sa-mi readuc "sunetul" in calculator.(cred ca-mi lipsesc driverele si nu stiu ce drivere sa descarcthinking offfmersi pentru ajutor:*:*

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rockerul23 a răspuns:

La windows XP, din cate stiu nu poti sa-l instalezi in timp ce windowsul ruleaza.
In schimb, la 7 merge.
Downlodeeaza-l de pe net si dai run happy