| Crystysm a întrebat:

Am windows xp si am o gramada de virusi si programe care nu-mi folosesc si vreau sa-l resetez adica sa se stearga tot de pe el sau sa-l reinstalez dar nu am cd sad se poate si fara?

5 răspunsuri:
| candygirl a răspuns:

Nu se poate fara. Incearca sa imprumuti de la un prieten, sau cel mai bine du-l la un service sa ti-l reinstaleze. Nu cred ca costa mai mult de 30-40 de lei si asa macar esti sigur ca e facut bine.

| neutrino a răspuns:

Se poate si fara, dar numai pentru cei care se pricep la asa ceva. Iti recomand sa apelezi la un prieten priceput. Pana atunci, sterge tot ceea ce nu-ti trebuie din calculator si eventual, daca nu ai, instaleaza-ti un antivirus.

| StefanERC a răspuns:

Se poate si fara cd sau DVD

descarci windows-ul si il pui intr-o partitie pe care nu vrei sa o stergi dupa te duci si faci clik pe setup si incepe instalarea iar windows-ul vechi se pune intr-un fisier windows.old pe care il stergi mai incolo.

| MihaiSmecker a răspuns:

Buna, Iti recomand sa iei un kaspersky si malwarebytes. Nu mai ai treaba de periculosi virusi. Poti sa stergi programe din Start-Control Panel - Program. Bafta!