| DDX99 a întrebat:

Salut.Daca reinstalez windowsu si sterg partile exista riscul sa se stearga draivarele?

6 răspunsuri:
| DeidaraXR1 a răspuns:

Tu cand reinstalezi windowsul stergi tot ce este pe o partitie(C-ul by default) si pui windowsul nou si proaspat pe ea. Nu exista riscul, se sterg de regula.

| UzzY475 a răspuns:

Driverele se sterg cand instalezi windowsul... cumpara si tu drivere. sau daca le mai ai pe cele originale e si mai bine. e usor sa le instalezi. Vorba lui DeidaraXR1. Nu exista riscul sa se stearga. ele se sterg de regula

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu ce sunt alea draivarele, dar drivers sigur se sterg daca reinstalezi sistemul de operare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din 13 cuvinte ai reusit sa scrii corect 10, esti mai inteligent decat media de pe TPU.

Revenind la problema ta, tu nici macar nu stii ce sunt acelea drivere, deci e irelevant daca vor fi sterse sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ştiu ce sunt alea PARTILE şi DRAIVERELE, habar nu am în ce sat funcţionează Windows-ul cu aşa ceva, dar când reinstalezi un sistem dispare tot ce înseamnă program, driver etc. Atenţie cu partiţiile, că am senzaţia că la ele te refereai, că le poţi face praf şi pe alea dacă nu ştii să instalezi ca lumea şi după ce întrebi nu prea ştii. Sistemul se instalează, în general, pe partiţia C, să te uiţi după ea...

| flyer90 a răspuns:

Cauta driverele de care ai nevoie inainte sa reinstalezi, pentru ca ti le va sterge sigur