| xPanth3r a întrebat:

Buna seara TPU, am si eu o intrebare
Am un laptop Lenovo G50-45, si am instalat aplicatia OneKey Optimizer, m-am dus la tab-ul,, Baterie" iar acolo la baterie scrie: Bateria este la capacitate ridicata: 83% Este normal? Trebuie sa fie ridicata capacitatea sau scazuta?

5 răspunsuri:
| Rico_Tico_2000 a răspuns:

Eu nu am auzit de aceasta aplicatie. Dar din cate stiu eu optimizatoarele de laptop teblete si telefoane mai mult iti strica calculatorul de cat sa-ti faca bine. Deoarece iti consuma resurse la dizpozitiv. Deci it recomand sa stergi aplicatia.

| Mrejeru_Alex_1994 a răspuns:

Trebuie sa fie ridicata daca te referi la procentul bateriei, ea in principiu daca ajunge pe la 15 % iti sugerez sa pui la incarcat laptopul. Cu cat ai un procentaj mai mare al baterei este mai bine (100% este incarcata complet si 0% descarcata complet)

| bystefu a răspuns (pentru Mrejeru_Alex_1994):

Vai de capul meu...big grin

| xPanth3r explică (pentru bystefu):

De ce vai de capul tau? Decat sa vii cu parere proasta mai bine nu comenteziwinking.

| xPanth3r explică (pentru Mrejeru_Alex_1994):

Da, dar ma refer ca acolo imi zice: Bateria este la capacitate ridicata: 83% oricat ar avea ea la % tot asa spune :/ eu ma gandesc ca sa nu se fi dusa 17% in aer. adica sa se fi stricat o parte din baterie :/