| ImPerfecTs a întrebat:

Salutare, am si eu o problema cu un laptop Lenovo ideapad 110-15ibr incerc sa intru in bios si are security password. Am incercat tot ce stiam ca sa pot reseta parola sau sa scap de ea si nimic nu a mers. Ma poate ajuta cineva?
Am scos cmos battery (1h) dupa care am ous-o la loc, am schimbat bateria cmos, factory reset, onekey Lenovo. Nimic nu a mers

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Scrie-le celor de la Lenovo. Vezi ce zic.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Hmmm. Si daca e laptopul tau, de ce nu stii parola? :d

| ImPerfecTs explică (pentru Wr3nch):

Hey Wr3nch este laptopul nevestei mele si nu l-a mai folosit de vreo 2 ani. In plus i-am explicat despre ce este vorba si a spus ca nu stie si ca nu a pus nici o parola la laptop, iar eu vad pentru prima data asa ceva la bios.

| Wr3nch a răspuns (pentru ImPerfecTs):

BIOS-ul nu e inchis din magazin. Asta e ceva facut manual, dupa ce laptopul a fost cumparat. De asta am intrebat. Cat priveste bios-ul te poate rezolva orice service decent.

| VoidEternal a răspuns:

Scoate din nou bateria cmos și încearca să-l pornești fara ea. Uneori asta reinitializeaza bios-ul. Cel puțin la unii producători.

| ImPerfecTs explică (pentru VoidEternal):

Am incercat si asta, am cautat si pe net si nu gasesc nimic. Am incercat si programe de cmos password sau programe de clear/reset pwd on bios. Nothing!