| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU!
Atunci cand primesti la notificari o sugestie de prietenie inseamna ca acea persoana te-a cautat?
Nu inteleg de ce apare la notificari ca si sugestie de prietenie si nu apare fara notificare in lista " ai putea cunoaste pe".

Răspuns Câştigător
| unnume8 a răspuns:

Cel mai probabil sunt mai multe motive:
1. Tu si persoana respectiva aveti multi prieteni comuni.
2. Acea persoana te-a caurat(ceea ce e mai putin probabil)
3. Pe baza prietenilor tai, Facebook-ul gaseste persoane cam de aceeasi varsta, stau in acelasi oras, etc.

1 răspuns:
| alex210405 a răspuns:

Apare pentru ca ai prieteni comuni ca acea persoana sau esti in acelasi oras