| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara tuturor!

M-am apucat de invatat pentru permis, legislația rutieră am terminato de facut in 3 zile de pe Scoala Rutieră cu animați explicate audio video, si am terminat si pasul 2, unde sunt indicatoarele rutiere, si acum la pasul 3, la mediul de învățare trebuie sa faci chestionare până vei ști la sală. Trebuie să sti mediul de învățare pentru a lua sala pentru a face puncte cu 25 si 26? Legislația cât de cât am inteles cum trebuie sa procedezi in trafic, nu am inteles-o asa bine, cât de cât.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vezi că legea circulației se tot schimbă. Poate că o să iei sala (că nu actualizează ei și chestionarele odată cu legea), dar în trafic o să ai probleme dacă nu treci măcar de vreo două ori pagină cu pagină prin Decret și Norme.

| mi25 a răspuns:

Metodologia legslatiei rutiere este urmatoarea:
1. Studierea (deci nu citirea), insusirea si intelegerea Codului rutier.
2. Studierea, insusire si intelegerea Regulamentului de aplicare a Codului rutier.
3. Verificarea cunostintelor insusite prin efectuarea de chestionare.
Daca incepi cu chestionarele intai si apoi verifici in legislatie ce ai gresit risti sa nu iei examenul teoretic, deoarece:
a) Chestionarele de la examen pot avea alte intrebari, unele chiar asemanatoare.
b) Prin verificarea greselilor facute la chestionare nu cuprinzi intreaga legislatie, iar la examen pot sa apara chiar asemenea probleme.

| RxTx a răspuns:

Eu am făcut doar chestionare și mi-am notat ce nu știam apoi am recapitulat doar întrebările greșite

Și am făcut asta 8 ore / zi timp de 2 săptămâni

Iar acum daca merg și la 4 noaptea să dau sala greșesc maxim o singură întrebare

Am dat sala de 4 ori și prima data nu am învățat nimic și am luat 11 puncte

Apoi am pus burta ep.carte.si am dat și am luat dar mi-a fost rușine să merg sa dau traseul mi+a expirat și dosarul și a trebuit să fac școală din nou

Apoi am lălăit+o și eu și instructorul cu școală așa că mi-a expirat dosarul și am dat o dată traseul

Apoi iar am făcut școala și iar am dat sala și am luat-o din prima
Și am dat traseul de 4 ori și am picat

Apoi iar am făcut școala că a expirat dosarul și iar am dat sala și am luat-o din prima

Asta doream sa îți spun că eu am făcut doar chestionarele online pe site-ul DRPCIV

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci toate chestionarele până când îți iese FIECARE din ele cu minimum 25.