| valentingb a întrebat:

Sper ca e categoria potrivita. Coaja de ou scoate petele de grasime din haine? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Eu asa fac: pun un servetel curat sub si un servetel curat deasupra si la mijloc pun haina cu pata grasime, apoi asez fierul de calcat incalzit. Servetelul absoarbe partial grasimea din tesatura. Apoi spal manual cu Axion pentru vase si mai degresez un pic. La urma, bag la masina de spalat haine, la o temperatura moderata.
De faza cu oul nu stiu.

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu, coaja de ou se foloseste la indepartarea petelor lipicioase de pe haine ( cum ar fi guma ).

Citeste asta:

http://atelierdeviata.blogspot.ro/2009_06_01_archive.html