| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa calatoresc cu avionul pana in Belgia singura. Am urmatoarele intrebari:
1. Am nevoie de pasaport sau doar de buletin?
2. Acte si imputerniciri
3. Insotitor
4. Perioada maxima de sedere
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

In primul rind nu esti majora. ai nevoie de pasaport, insotita de un parinte sau prokura pe cineva care o sa te insoteasca, niste acte care sa identifice sederea ta acolo, chemare din partea cuiva sau mai stiu eu ce motiv cu care pleci!

| hrdcore a răspuns:

Pasaport, imputerniciri, insotitor si nu cred ca ai nevoie de peroada maxima de sedere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai nevoie de pasaport si de o declaratie a parintilor ca sunt de acord cu plecarea ta si mai trebuie mentionata si perioada de sedere. insotitor nu, eu am fost plecat 2 luni in sua, am 17 ani si nu am avut nevoie.

| mihaela94 a răspuns:

Dar pot pleca pe pasaportul unuia din parinti?

| georgiana_1927 a răspuns:

Pasaport la2 ambele nu cred