| tuGatita a întrebat:

Stiti ca la carrefour este acea tombola aniversara de 11 ani. Am cateva taloane si nu stiu cum sa completez numarul bonului fiscal. Adica nu stiu care e numarullaughing Trebuie nr si data. Este ceva scris chiar deasupra datei dar sunt mai multe cifre si am doar 16 spatii. Ajutati-ma...maine e ultima zisad

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Da fiind numarul bonului fiscal e acela de langa literele BF.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca acolo jos iti pune data si numarul bonului fiscal gandeste-te si tu ca numarul bonului fiscal e acela BF /de la bon fiscal/ doar cel de TR nu mi se pare normal pentru ca am mers la caserita sa intreb ce trebuie si a zis BF numarul de langa el.

| tuGatita explică (pentru mgtow):

Am priceput de la ce vinehappy dar de ce mai sus au zis de acel TR? In fine, dar nu e nimic daca nu e numarul atat de mare incat sa nu "ocupe" toate casutele nu? Nu m-as mai chinui atat daca as avea un singur talon, dar am mai multelaughing

| mgtow a răspuns (pentru tuGatita):

Ce stiu eu de ce spun de TR dar mi se pare aiurea ca ala sa fie numarul de bon fiscal, vina o au si aia care le fac asa ca nu toata lumea stie ce trebuie sa puna.

| mgtow a răspuns (pentru tuGatita):

Chiar daca bagi mai multe ti se anuleaza si risti sa iesi din concurs, doar unul e valabil ca ei le vad inainte sa le puna in urna.

| KodrutZ a răspuns:

Greeeeu... TR ala e numarul. Au mai fost concursuri de genul asta.

| YrinaBubulina a răspuns:

Deci numarul bonului fiscall este acela care incepe cu TR... langa data. Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| tuGatita explică (pentru YrinaBubulina):

Ok mersi am vazut. ma gandeam ca e ala. dar dupa mai scrie ceva care incepe cu BF...iar pe talon sunt 16 casute. cu data si TR am 13. Cu BF as avea exact 16. Asta e nedumerirea mea. daca numarul include si BF

| tuGatita explică (pentru mgtow):

Ei imi zic TR si tu de BF. Ori is ambele ori care e? Ai sa zici ca is mai grea de cap...da oricum nu am castigat nimic in viata mea si daca pun taloanele astea sa pun cum trebuie

| mgtow a răspuns (pentru tuGatita):

Da fiind numarul bonului fiscal e acela de langa literele BF.