| dfk123r a întrebat:

Sunt clasa a 10-a in Romania, am 17 ani, si e posibil sa ma mut in Irlanda vara asta.
As vrea sa stiu cum e sistemul educational in Irlanda. Am citit cateva informatii pe net cum ca se termina liceul la 17-18 ani, deci asta inseamna ca eu nu o sa mai fac liceu acolo? O sa pot da direct la facultate sau chestii de genul acesta? Rog explicatii mai simple, poate si din partea cuiva care stie cum este. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Drexton a răspuns:

Probabil va mai trebuii sa faci inca un an de liceu, in care vei face pregatiri pentru GCSE, asa zisul Bac de care vei avea nevoie ca sa poti intra la anumite facultati.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa nu mergi la discoteca la irlandezi. Ultimul caz inregistrat dupa un scandal violent 4 tineri au cazut si au fost calcati de 100, apoi au murit.

| dfk123r explică (pentru mgtow):

Nu ma caracterizeaza astfel de locuri. laughing
Mersi de informatie oricum.