| absint a întrebat:

Sunt din Oradea si urmez o facultate in Bucuresti.Prin urmare, transportul cu trenul nu e tocmai ieftin, cu atat mai mult cu cat sunt nevoit sa fac destul de des ruta aceasta.
Astfel, am auzit ca exista posibilitatea de a fi mandatat de catre un veteran de razboi/vaduva de veteran de razboi, pentru a putea folosi biletele gratuite de tren de care acestia beneficiaza anual (parca 12 bilete, din cate stiu)

Ce stiti despre aceasta procedura?
Cum as putea intra in contact cu un veteran/vaduva de veteran? (m-am gandit sa merg la Asociatia Veteranilor de Razboi si sa intreb acolo)
A mai facut cineva chestia asta?

Multumesc pentru raspunsuri

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Nu ai carnet de reduceri la CFR de la facultate?

eu nu plateam nimic cu alea. nu mai stiu insa pe ce erau valabile.
parca pe personal erau gratuit, si pe accelerat 50% (asta cum erau denumirile inainte)

| absint explică (pentru Danzell):

Pai cu reducerea de 50% de care beneficiez, tot scump e biletuhappy.