| Miruna1239 a întrebat:

Sunt din Ploiesti si recent am stricat inchizatoarea unui ceas Lorus. Unde as putea sa-l duc ca sa il repar? Cam cat ar costa reparatia? Mentionez ca am si garantia. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Il poti duce sa se uite la el un ceasornicar, banuiesc ca aveti ceasornicarii prin Ploiesti nu? stiu ca e o meserie veche precum cea de cosar, dar imposibil sa nu existe macar un ceasornicar, ca ei asta fac mai schimba o baterie la vreun ceas, mai seteaza un ceas mecanic ce a ramas in urma etc
Ar trebui sa poata sa te ajute ce problema ta cred.

| Bizon95 a răspuns:

Nu poti sa dai telefon si sa intrebi de unde l-ai cumparat?

| Miruna1239 explică (pentru Bizon95):

Este primit cadou. Nu stiu de unde a fost cumparat.

| Bizon95 a răspuns (pentru Miruna1239):

Orice magazin de ceasornicarie SAU bijuterie, cat timp e defecta incuietoarea si nu ceasul in sine, orice magazin de bijuterie cel putin te poate indruma spre un atelier de reparatii