| Larisaaaa2000 a întrebat:

Bună! Sunt în clasa a 12-a și nu sunt sigura la ce facultate sa dau, ma gândeam sa dau la politehnica, însă foarte mulți oameni mi-au spus ca este o facultate grea și ca nu o sa mai am timp de nimic. Îmi poate spune cineva cam ce program este? Îmi permite aceasta facultate sa și muncesc?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Politehnica e o universitate cu vreo 20 de facultati.
nu avem noi de unde sa ghicim unde vrei sa dai, ce program are facultatea si care e capacitatea ta de invatare inca sa iti imparti timpul intre munca si facultate.

dar, intri frumos pe site unl facultatii unde vrei sa dai si in mod sigur gasesti exemple de orare, dar da, la politehnica e o idee mai greu decat la o facultate care nu implica atat matematica, fizica si ce alte chestii mai e nevoie sa mai faci

| AlexSSWW2 a răspuns:

Vino,ca e ușor, o sa fie bine, o sa ai timp și de facultate și de munca