| 5434 a întrebat:

Buna. Sunt studenta si o sa calatoresc cu un bilet de tren achizitionat online doar ca pe numele unui baiat. Este posibil sa imi zica ceva sau sa ma dea jos din tren?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este plătit integral, nu.

| Violleta2022 a răspuns:

NU este posibil sa calatoresti cu biletul de tren al altcuiva, fiind ilegal. Daca esti prinsa esti amendata si data jos din tren si vei fi cu siguranta prinsa, fiindca controlul trece pe la fiecare pasager din tren, fiind in comisia de control si un politist si uneori 1 jandarm.

| Hyperion7 a răspuns:

E cam riscant totuși

| Dragobeta a răspuns:

La control ti se cere legitimatia de student. Se va vedea ca e alt nume. Nu te da jos din tren dar te pune sa platesti biletul integral la pret de "in tren". Adica mai mare decat la casa de bilete.
Daca esti studenta de ce nu-ti scoti bilet pe numele tau?

| THRUSTMASTER a răspuns:

Posibil sa iti zica ceva dar daca zambesti frumos sa nu iti faca nimic. Poti sa spui ca ai completat din greseala cu datele verisorului. Daca e bilet valabil e ok.